اسمارت واچ۲ سونی از اواخر این ماه و با قیمت ۱۷۹ یورو به بازار خواهد آمد

نسل دوم ساعت هوشمند سونی موسوم به SmartWatch 2 برای اولین بار توسط این شرکت در ماه خرداد به همگان معرفی شد. اکنون سونی بار دیگر در مراسم IFA 2013 خود این ساعت را در معرض نمایش قرار داده و البته قیمت و زمان ورود به بازار آن را نیز اعلام کرده است.
 
 
به گزارش نارنجی از theverge اسمارت واچ ۲ شاید از لحاظ ظاهری نسبت به مدل قبلی خود شیک تر شده باشد، اما از لحاظ امکاناتی که ارائه می دهد، فرق چندانی نکرده. سونی به این ساعت بیشتر به چشم یک نمایشگر دوم برای موبایل شما نگاه می کند و طبیعتا امکاناتی که فراهم می کند نیز بر همین مبنا است.
 
این دستگاه می تواند از طریق NFC به راحتی با دستگاه هایی که از این تکنولوژی پشتیبانی می کنند، ارتباط برقرار کند و هیچ تنظیم اضافه ای را با خود به همراه ندارد. همانطور که اشاره کردیم قابلیت های چندانی به نسل دوم اسمارت واچ اضافه نشده، اما برای مثال هم اکنون این امکان را دارید تا دکمه شاتر دوربین موبایل خود را از طریق ساعتتان فعال کنید.
 
صفحه نمایش ۱.۶ اینچی این ساعت اکنون عملکرد بهتری را در زیر نور مستقیم آفتاب از خود نشان می دهد، اما هنوز هم با کیفیت ۱۷۶ × ۲۲۰ پیکسل، نیاز به تعداد پیکسل بیشتر را فریاد می زند.
 
سونی همان طراحی دکمه Power معروف خانواده اکسپریا زد را اینجا نیز به کار برده و با استفاه از گواهینامه IP57، اسمارت واچ ۲ را در برابر آب و گرد و غبار، مقاوم کرده.
 
 
سونی وعده داده بود تا رابط کاربری بسیار بد نسل اول اسمارت واچ را تغییر دهد و در نرم افزار اسمارت واچ ۲ به این وعده خود عمل کرده. این شرکت همچنین بحث کمبود اپلیکیشن های کاربردی برای این ساعت را جدی گرفته و قول داده تا سعی کند با جذب توسعه دهندگان مستقل این مشکل را بر طرف سازد، هرچند که هنوز هم شاهد ارائه همان چند اپلیکیشین محدود برای اسمارت واچ هستیم.
 
با تمام این تفاسیر، بزرگترین نقطه ضعف اسمارت واچ ۲ را می توان قیمت آن دانست. سونی این محصول را با قیمت ۱۷۹ یورو به بازار عرضه می کند. البته این قیمت برای مدلی با بند چرمین است و در صورتی که تمایل داشته باشید مدلی با بند آهنین را تهیه کنید، سونی قیمت ۱۹۹ یورو را برای شما در نظر دارد، همچنین بندهای رنگین ۱۹ یوروی دیگر را به قیمت گزاف این ساعت اضافه خواهد کرد. اسمارت واچ ۲ از اواخر این ماه در دسترسی کاربران قرار خواهد گرفت.
نام و نام خانوادگی:  
ایمیل:    
موضوع:  
متن:  
لطفا عبارت امنیتی روبرو را بازنویسی کنید: