کوالکام هم وارد بازار ساعت‌های هوشمند می‌شود

این ساعت هوشمند که با نام Toq معرفی شده، یک دستگاه لمسی مبتنی بر اندروید است و از فناوری نمایشگرهای کم مصرف کوالکام بهره می برد.
 
 
به گزارش نارنجی به نقل از theverge بنابر ادعای این شرکت، فناوری مذکور علاوه بر افزایش دوام باتری باعث خوانایی بهتر صفحه زیر آفتاب می شود؛ خبرهایی شنیده ایم که از استقامت ۳ تا ۵ روزه باتری این دستگاه حکایت می کنند که اگر صحت داشته باشد، حسابی باعث خجالت Gear سامسونگ می شود!
 
پس از دانلود نرم افزار Toq از پلی استور گوگل و نصب آن روی تلفنی که باید حداقل سوار نسخه ۴.۳ اندروید باشد، ساعت هوشمند Toq به آن وصل شده و کاربر می تواند روی تماس ها، پیام ها و کم و زیاد صدای تلفن کنترل داشته باشد.
 
کوالکام یک هدست بلوتوث هم برای ساعت عزیزش عرضه می کند که البته کاربر با توجه به وضعیت جیب خود می تواند آن را بخرد یا با خونسردی از کنارش بگذرد.
 
اما برسیم به قسمت جالب تر این ساعت که در حرکتی جالب و سهل الوصول با قرار گرفتن در جعبه خود، شارژ می شود و بی نیاز به کابل و دم و تشکیلات اضافی است.
 
در باب قیمت این ساعت هوشمند، خبرهای زیادی منتشر شده که اگر بنا را بر صحت قول CNET بگذاریم باید قیمتی حدود ۳۰۰ دلار آمریکا داشته باشد.
 
کوالکام خوشبینانه از عرضه Toq تا آخر همین سال میلادی صحبت کرده، اما به هر حال این ساعت هوشمند لااقل فعلاً در سطح محدودی توزیع خواهد شد و ممکن است در همه بازارها شاهد حضورش نباشیم.
 
برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید. 
 
 
نام و نام خانوادگی:  
ایمیل:    
موضوع:  
متن:  
لطفا عبارت امنیتی روبرو را بازنویسی کنید: